Stomatologické soupravy Anthos

Moderní stomatologické soupravy jsou vybaveny výkonnými nástroji a diagnostickými přístroji. Soupravy jsou pohodlné pro pacienty. Jsou také snadno udržovatelné a dezinfikovatelné.

 

Digitální panoramatický rentgen

Přístroj umožňuje zhotovení panoramatických snímků celé dentální oblasti a bočních snímků hlavy. Snímky využíváme zejména při vstupních a preventivních prohlídkách a také pro plánování ortodontické léčby. Snímky jsou pořizovány při minimální zátěži na pacienta.

 

Digitální 3D rentgen

Rentgenový přístroj nejmodernější technologie nám pomáhá při stanovení správné diagnózy v komplikovanějších případech a při plánování složitějších léčebných postupů. 3D snímky zhotovujeme zejména při plánování chirurgických a implantologických výkonů, při plánování ortodontické léčby a ošetření kořenových kanálků.

 

Intraorální rentgen s digitálním zobrazením

Detailní rentgenové snímky jednotlivých zubů zhotovujeme přímo během ošetření pacienta na soupravě. Snímky jsou okamžitě zobrazeny na obrazovce. Zhotovujeme je při preventivních prohlídkách, diagnostice kazů, sérii snímků pak v průběhu ošetření kořenových kanálků. Zátěž na pacienta je díky velmi malé dávce zanedbatelná.

 

Intraorální kamera

Kamera umožňuje zobrazení a zvětšení detailů v ústech na obrazovce a usnadňuje nám komunikaci a motivaci pacientů. Současně ji využíváme pro dokumentaci léčby a zobrazení stavu „před a po“.

 

Endodontický motor

Endodontický motor se specifickým pohybem a kontrolou síly výrazně zvyšuje pravděpodobnost správného ošetření kořenových kanálků a zachování zubu v ústech pacienta.

 

Apex lokátor

Apex lokátor využíváme při endodontickém ošetření pro měření délky kořenových kanálků. Jedině tak je možné celý kanálek hermeticky uzavřít a zamezit tak následným komplikacím.

 

Vysokofrekvenční elektrický kauter

Kauter využíváme při výkonech, kdy je potřeba upravit měkké tkáně, například dásně. Výkon nekrvácí, takže je možné okamžitě pokračovat v práci. Použitím kauteru oproti skalpelu také zkracuje dobu hojení.

 

Pentamix

Přístroj pro míchání a přesné dávkování otiskovacích hmot. Konzistentně zabezpečuje homogenní a opakovanou kvalitu míchání bez výskytu bublin.

 

Capmix

Přístroj pro dokonalé míchání hmot v kapslích. Na správnosti míchání a správném vytvrzení polymerační lampou silně závisí kvalita a životnost výplně.

 

Polymerační lampa

Přístroj pro dokonalé vytvrzení zubních výplní. Na správnosti míchání a správném vytvrzení polymerační lampou silně závisí kvalita a životnost výplně.

 

Pískovací přístroj Air Flow a Perio Flow

Pomocí spreje vody, vzduchu a speciálního prášku odstraňuje ze zubů pigmentace a plak obsahující bakterie. Pomocí speciální tenké koncovky je možné plak odstraňovat i v parodontálních kapsách pod dásněmi a podpořit tak k jejich hojení. Přístroj využíváme zejména při dentální hygieně.

 

Parní sterilizátor

Jeden z nejdůležitějších, a přesto často opomíjených přístrojů v ordinaci. Zajišťuje sterilizaci nástrojů a výkonných instrumentů horkou párou o vysoké teplotě. Likviduje nebezpečné viry a bakterie a zamezuje tak kontaminaci mezi pacienty.