Pro bezpečnost klientů i personálu děláme maximum.

Naše pracoviště je od počátku navrženo tak, aby umožňovalo dodržet maximální úroveň hygieny. Prostory a veškeré vybavení je snadno udržovatelné a dezinfikovatelné. Hygienické standardy a postupy máme nastaveny velmi přísně, nad požadavky české legislativy.

 

Sanitace a proplach souprav

Používáme moderní stomatologické soupravy, které umožňují proplach a sanitaci vodních cest zabraňující usazování nečistot a šíření bakterií a virů. Proplach souprav provádíme před prvním pacientem, aby se ze soupravy odstranila přes noc stojící voda. Speciálním dezinfekčním roztokem pak provádíme sanitaci jednou týdně. 

Hygiena Souprava

 

Dezinfekce nástrojů, ploch ...

Na dezinfekci ploch, stomatologický souprav, nástrojů … používáme dezinfekční program německé společnosti Dürr. Dezinfekční prostředky jsou střídány v týdenním intervalu, abychom předešli rezistenci virů a bakterií.

Hygiena Dezinfekce

 

Parní sterilizace

Veškeré nástroje jsou po použití dezinfikovány a sterilizovány v parním sterilizátoru při teplotě 134 °C. Pro každého pacienta máme připravenu sterilně zabalenou sadu nástrojů.

Hygiena Sterilizace

 

Dezinfekce a sterilizace instrumentů

Nejvíce jsou v kontaktu s pacientem stomatologické násadce („vrtačky“) apod., které jsou navíc duté. Pro čištění, termodezinfekci a sterilizaci těchto násadců používáme speciální přístroj, který násadce myje a sterilizuje nejen na povrchu, ale i zevnitř. I u násadců dodržujeme pravidlo sterilní sady pro každého pacienta.

Hygiena Instrumenty

 

Organizační systém Zirc 

Dle typu výkonu máme pro každého klienta předem připraveno vše potřebné v hermeticky uzavíratelném antibakteriálním boxu. To přispívá nejen k lepší hygieně, ale také k hladkému průběhu ošetření.

Hygiena ZIRC

 

Úpravna vody

Pomocí úpravny vody filtrujeme vstupní vodu, abychom z ní odstranili všechny nežádoucí složky. Takto upravenou vodu používáme ve všech stomatologických soupravách a dalších přístrojích.

Hygiena Filtrace

 

Hodnocení hygieny

Již několikrát jsme prošli kontrolami ze strany hygienické stanice, vždy se závěrem „bez výhrad“.

Hygienicka Stanice Logo