Panoramatický / kefalometrický rentgen a dentální CT

CRANEX® 3Dx - panoramatické, kefalometrické a 3D snímky s diagnostickou přesností a nízkou dávkou

Pro naše klienty a klienty spolupracujících lékařů poskytujeme 2D RTG a 3D CT snímky zhotovené špičkovým RTG přístrojem Cranex 3Dx od finské firmy SOREDEX. Snímky zhotovujeme s minimální čekací dobou, zpravidla na počkání. Snímky je možné uložit na CD , Flash disk, případně zaslat na emailovou adresu.

Díky panoramatické, kefalometrické a 3D výstavbě je škála diagnostických možností široká:
Panoramatické a kefalometrické vyšetření • Plánování implantátů a následná vyšetření • Endodoncie • Parodontologie • Zuby moudrosti • Retinované zuby • TMJ vyšetření • Ústní a čelistní chirurgie • Vyšetření dýchacích cest • Sinus • ORL • Vyšetření spánkových kostí • Cysty a nádory…

Žádanka na RTG vyšetření

3D zobrazení


CRANEX® 3Dx umožňuje volbu z 5ti velikostí FOV od 5x5 až po 13x15 - od zobrazení jednoho zubu až po zobrazení celé maxilofaciální oblasti. To vede k optimalizaci dávky a rozlišení v závislosti na požadované oblasti a typu vyšetření. Při velikosti FOV 5x5 je v endo režimu velikost voxelu pouhých 85 µm. 

3D zobrazení v režimu nízké dávky - Minidose

Dávky v režimu minidose
Minidose poskytuje rychlé 3D zobrazení s ultra nízkou dávkou. Minidose může být použito k různým klinickým výkonům, kde je požadavek nízké dávky - plánování a kontrola v implantologii, u dětských pacientů, zuby moudrosti, umístění retinovaných zubů, zlomeniny nosu….
Při velikosti FOV 5x5 je velikost dávky pět krát menší než dávka u panoramatického snímku.

Panoramatické zobrazení

sb1 sb2 sb3

CRANEX® 3Dx disponuje citlivým panoramatickým CMOS senzorem poskytujícím čisté snímky bez šumu a s vysokým rozlišením. Technologie AES nastavuje automaticky expoziční parametry dle velikosti hlavy pacienta. Správná poloha pacienta, která je důležitá pro kvalitní panoramatický snímek, je zajištěna třemi laserovými světly a stabilním pětibodovým polohovacím systémem.
Programy: dospělý, dětský, bitewing, sekční panoramatický, TMJ lateral, TMJ/PA a sinus.

Kefalometrické zobrazení

ss1 ss2 ss3

Technologie AES nastavuje automaticky expoziční parametry i v kefalometrickém zobrazení. To spolu s možností nastavení redukované oblasti minimalizuje dávku zejména u dětských pacientů.
Programy: plný kefalometrický, redukovaný - dětský kefalometrický, PA/AP a projekce ruky.

Ceník RTG snímků

Panoramatický snímek   250,-
Kefalometrický snímek   250,-
Bitewing   140,-

Ceník CBCT snímků

výška x šířka    
5x5; 6x8 režim nízké dávky  600,-
5x5; 6x8; 8x8 standardní řežim; vysoké rozlišení nebo endo mód 1000,-
8x15 kompletní obě čelisti; TMJ; Sinus 1200,-
13x15 celá mac.fac. oblast 2000,-

Získat první CT ZDARMA
Přesvědčte se o kvalitě a diagnostických možnostech dentálního CT! Zašlete nám vyplněný formulář a získáte jedno dentální CT pro Vaše pracoviště zcela ZDARMA. Ohledně termínu a způsobu předání Vás budeme kontaktovat. Objednat CT můžete též na tel. číslech +420 211 152 638 a +420 777 775 789.